SKITUNING

W naszym serwisie pracujemy na najwyższej klasy maszynach firmy Wintersteiger oraz narzędziach do tuningu ręcznego, bo wiemy, że najlepszy sprzęt zasługuje na odpowiednie traktowanie.

Struktura ślizgu

Tak jak opony potrzebują bieżnika, tak ślizg narty potrzebuje struktury, aby narty swobodnie mogły jechać. Precyzyjne założenie struktury, wymaga odpowiednich maszyn i dużego doświadczenia.

Dowiedz się więcej

Precyzyjne założenie struktury, wymaga odpowiednich maszyn, i dużego doświadczenia. Maszyna MERCURY RACING STRUCTURES pozwala na odwzorowanie na narcie najbardziej optymalnych struktur, zarezerwowanych do tej pory tylko dla czołowych zawodników PŚ.

Naprawa ślizgu

Jeśli przypadkowo wjedziemy na stoku w drobne kamienie, na ślizgu powstają rysy, a w ekstremalnych przypadkach nawet dziury.

Dowiedz się więcej

Dzięki wiedzy jaką posiadamy oraz odpowiednim narzędziom, jesteśmy w stanie naprawić każdą nartę, a ślizg po takiej operacji pozostawić w idealnym stanie. Dzięki takim maszynom jak WINTERSTEIGER BASEJET oraz POLYMAN, profesjonalnie zregenerujemy Twoje narty.

Ostrzenie krawędzi

Używając odpowiednich narzędzi mamy możliwość przygotować krawędzie na poziomie znanym z Pucharu Świata.

Dowiedz się więcej

Kąt na który ostrzymy krawędzie dopasowujemy do umiejętności narciarza jak i do jego indywidualnych preferencji. Używamy odpowiednich narzędzi, takich jak pilniki RACING FILE, pilnik diamentowe, precyzyjne przykładnice do krawędzi bocznej, a także maszyny z dyskami ceramicznymi.

WAXING.

Niezwykle istotnym elementem w procesie serwisowania nart jest ich smarowanie. Oddając nam swoje narty do smarowania możesz być pewien, że trafiły w dobre ręce!

Smarowanie

Smarowanie ma na celu natłuszczenie ślizgu oraz nadanie nartom jak najlepszego poślizgu. W naszym serwisie, smar dobieramy w oparciu o wieloletnie badania prowadzone przez producenta smarów, fińską firmę START, która udostępnia nam wzorce smarowania oparte o konkretne warunki śniegowo-pogodowe. Oprócz tego, poszerzamy swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach w Finlandii i we Włoszech.

Wygrzewanie nart

Wygrzewanie nart ma za zadanie głęboko natłuścić ślizg, dzięki czemu kolejne smarowania będą wystarczały na dłuższy czas jazdy niż zwykle. Wygrzewanie odbywa się w zamkniętym piecu, nagrzanym do 700 oC, co powoduje wnikanie miękkiego smaru głęboko w pory ślizgu.Dysponujemy jedynym w Polsce urządzeniem do wygrzewania nart firmy Tazzari.

WIĄZANIA

Wiązania utrzymują nas w nartach i tak jak opony samochodowe, są naszym zabezpieczeniem przed wypadkiem. Dobre wiązania zapewnią nam bezpieczną jazdę, bezstresowy trening i poprawianie własnych wyników.

Testowanie wiązań

Testowanie wiązań odbywa się w naszym serwisie na maszynie WINTERSTEIGER DRIVETRONIC, zgodnie z normą ISO 9838:2008 
https://www.iso.org/obp/ui/#iso:std:iso:9838:ed-2:v1:en

Bezpieczeństwo

Dzięki maszynie WINTERSTEIGER DRIVETRONIC, mamy pewność, że każda narta opuszczająca nasz serwis jest bezpieczna dla użytkownika.

BOOTFITTING - CZTEROETAPOWY PROCES.

BOOTFITTING - CZTEROETAPOWY PROCES. Ubierając buty narciarskie i wpinając je w wiązania, powinnyśmy czuć jedność z nartami. Dobrze dopasowane buty narciarskie mają wpływ na naszą postawę, technikę jazdy, komfort i wygodę. Właśnie dlatego są one aż tak istotnym elementem. Gdy tej jedności brakuje, łatwo o kontuzję.

Wywiad z klientem

Pozyskanie potrzeb oraz poznanie indywidualnych wymagań naszych klientów to pierwszy i nieodzowny etap dopasowania.

Dowiedz się więcej

Skan stopy

Dzięki skanerowi, narzędziom i wkładkom marki BOOTDOC, dobierzemy odpowiednie dla Ciebie buty i dopasujemy je tak, by idealnie łączyły się z Twoimi stopami. 

Dowiedz się więcej

Analiza wyników i dobór buta

Profesjonalna analiza wyników pozwala na odpowiednie poznanie indywidualnej budowy stopy narciarza. Pamiętaj, to tylko jeden krok do lepszych wyników i komfortu, jakiego nie zaznasz w butach robionych masowo.  

Dowiedz się więcej

Modyfikacja

Na podstawie zebranych danych wykonuje się modyfikację buta oraz przygotowuje specjalne wkładki. Wkładki do butów dadzą komfort i wygodę, skorygują Twoją postawę na nartach, a dodatkowo przyczyniają się do poprawy wyników sportowych.

Dowiedz się więcej

Zapraszamy również do
sklepu narciarskiego on-line.

Kup akcesoria w naszym sklepie

Dowiedz się więcej

Oddając nam swoje narty do serwisu możesz być pewien, że trafiły w dobre ręce! Masz wątpliwości? Zapytaj naszych specjalistów o dodatkową poradę.

Patryk Wójcik

Specjalista ds. serwisu i sprzedazy. Trener przygotowania fizycznego

p.wojcik@inmogilany.pl +48 691 919 800

Matusz Salis

Specjalista do spraw sprzedaży i bootfitingu

info@inmogilany.pl 12 444 50 60